Нікого вже не здивуєш наявністю жалюзі в житлових інтер’єрах, що вже говорити про офіси і адміністративних приміщеннях. І ця популярність цілком з’ясовна. Адже такий віконний декор не тільки дозволяє регулювати інтенсивність денного світла або світлового потоку. Що не менш важливо, він і виглядає естетично, навіть якщо це звичайні алюмінієві жалюзі, якими зустрічають офіси.
Більш того, різноманітність видів, матеріалів і колірної гами дозволяє поєднувати жалюзі з антуражем приміщень самих різних стилів. Їх легко підібрати до предметів декору: подушкам, лампам, килимах і навіть штор.
Атмосфера в приміщеннях з жалюзі на вікнах набагато легше, навіть якщо колірна гамма витримана в строгих темних тонах.
І щоб такий віконний декор радував не один рік, все що потрібно – правильний догляд. Він залежить від декількох факторів, і їх потрібно врахувати, перш ніж приступити до наведення лиску в приміщенні.
Як вид впливає на стан
Практика показує: не всі види жалюзі однаково мазкі. Все залежить не стільки від частоти проведених прибирань і практичності жалюзі, скільки від конструкції. Ступінь забруднення і вид співвідносяться наступним чином:
– рулонні. Полотна таких жалюзі в процесі виробництва обробляють спеціальними складами. Новоутворена на полотні плівка перешкоджає не тільки вигоряння і впливу вологи, але і скупчення пилу;
– вертикальні. Поздовжні стрічки таких жалюзі теж досить стійкі до осідання і накопичення пилу: осідати їй практично нема на чому;
– горизонтальні. Це індикатор чистоти в приміщенні: де-не-де, а на горизонтальних поверхнях пил осідає миттєво.
Якщо врахувати це при виборі в кімнату такого віконного прикраси, прибирання не буде настільки напружена.
як доглядати
Щоб підтримувати жалюзі в чистоті, не завжди достатньо змахнути пил ганчіркою або пройтися щіткою. У деяких випадках знадобляться і чистячі засоби з теплою водою. І залежить спосіб чистки не тільки від ступеня забруднення, але і від особливостей матеріалу:
– дерев’яні та бамбукові. Найделікатніші жалюзі, і вони погано переносять вплив вологи. Тому мильна вода – не для них. Краще частіше змахувати пил пушком, в крайньому випадку – пропилососити, використовуючи м’яку щітку-насадку. І ще: для дерев’яних пластин відмінно підійде поліроль для меблів, який непогано доглядає за ламелями;
– тканинні. Деякі вертикальні жалюзі такого виду можна прати руками, попередньо замочивши, скажімо, в ванні (тільки потрібно уникати перегинів ламелей). Щоб бруд добре відійшла (це стосується світлих відтінків полотен), можна застосувати лайфхак, якими користуються господині для прання тюлів. У теплу воду потрібно додати трохи солі (1ч на літр води), і замочити полотна в такому розчині на декілька годин. Після ретельно прополоскати під проточною водою, щоб уникнути розлучень солі. Далі можна замочити в мильній воді, і протерти ламелі губкою. Відмінно сохнуть такі жалюзі вже на вікні;
– металеві. Як правило, це алюмінієві ламелі, вони невибагливі і легко піддаються очищенню. Їх можна мити теплою водою, миючим засобом, чистити порошками (тільки без твердих вкраплень), содою, і навіть застосовувати спрей-антіжір. Уникнути розлучень допоможе м’яка ганчірка. Правда, горизонтальні металеві жалюзі вимагають часу і терпіння.
Запобігти осідання пилу допоможе не тільки регулярне прибирання, а й звичайний антистатик. Після очищення досить розпорошити невелику кількість на ламелі або полотна, і до наступної прибирання пилу буде набагато менше.
І ще. Щоб обертається механізм працював безперебійно, котра спрямовує потрібно змащувати засобом на основі силікону або спреєм. Регулярність – не менше разу на рік.
Чого слід уникати
Незважаючи достатню міцність деяких видів такого віконного декору, все одно є те, чого потрібно уникати при догляді за віконним декором.
Все жалюзі бояться перегинів. Невдало зігнута ламель або полотно може деформуватися, і часто без можливості відновлення.
Гаряча вода – теж не той засіб, який потрібно застосовувати (що особливо стосується прання тканинних ламелей), адже також загрожувати зіпсувати зовнішній вигляд стрічок.
Варто уникати і агресивні миючі засоби: ні в якому разі не можна застосовувати містять кислоту або хлор (хіба тільки для алюмінієвих або пластикових планок).
Також слід бути обережним, отчищая глибоко в’їлося пляма, адже не все вдається відчистити в домашніх умовах. У такому випадку знадобиться заміна, що, до речі, не дуже то й дорого, а час і зусилля економить грунтовно.
Як виявилося, догляд за жалюзі не такий вже і складний. Дотримуючись цих порад і дотримуючи міру, очистити такий віконний декор і утримувати його в чистоті буде досить просто.