Панорамні вікна з тих архітектурних рішень, які радують своєю неперевершеною естетикою і тим видом, який відкривають. Однак в ряді випадків, коли потрібно закрити доступ світла або розсіяти його – їм потрібен підбір декору, а саме жалюзі. Ці сучасні конструкції дозволяють затінити приміщення, грають роль теплового екрану і вдало розсіюють світло.
Тонкощі підбору
Щоб пропустити оптимальну кількість світла, затінити приміщення від сонця, а якщо потрібно – і від сторонніх поглядів, але не нашкодити естетиці вікон, потрібно звернути увагу на деякі характеристики самих вікон і кімнати. Перш за все, це розміри, ступінь затінення, вид з вікна, стилістично особливості кімнати та її призначення.
Систему управління можна вибрати як звичну механічну, так і більш зручну автоматичну. І обов’язково віддавати перевагу тим конструкціям, які не прогинаються під власною вагою.
Види конструкцій
Панорамні і великі вікна декорують одним з перерахованих нижче видів жалюзі.
Вертикальні системи.
На панорамних вікнах вони виглядають вишукано завдяки формі: вертикальні ламелі ще більше витягають вгору саме вікно. Можливості маніпуляцій ламелями, а саме повертати під певним кутом або зрушувати, дають простір для регулювання світла. Що вибрати з кольорів і текстур – диктує стиль. Практичності цим системам не позичати. По-перше, за рахунок антістатика на матеріалі, по-друге, за рахунок самої форми.
Роллштори.
Ці естетичні конструкції досить часто зустрічаються на великих вікнах, саме з ними поєднуючись оптимально. Також їх можна монтувати на високі витягнуті частини панорамного вікна. Якщо вікно занадто широке, а полотно щільне, монтують системи на посилені карнизи. Як і для звичайних вікон, вибирають одне з полотен: яке створює повне затінення, що розсіює світло або лише щоб злегка притіняти приміщення і більше грати роль декору. На панорамних вікнах виглядають однаково добре і темні, і світлі відтінки полотен роллштор, а великі принти просто створені для них.
Жалюзі-плісе.
Навіть більш красиві та вишукані, ніж рулонні штори, гофровані полотна жалюзі-плісе доповнять велике вікно, в тому числі і високі сегменти панорамного вікна. Палітра дизайнерських рішень і полотен різної щільності дає можливість вибрати жалюзі-плісе під стиль, в якому оформлено приміщення.
Нитяні жалюзі.
Вони дуже легкі, чим додають обсягу вікна. Одночасно затінюють приміщення, але і пропускають світло і навіть промені сонця. Монтаж на напівкруглий карниз також можливий, і хоч як це дивно, вони лежать рівномірно і функціоналу від цього не втрачають. Найбільш ефектні світлі відтінки і білий колір, але й насичені теж цілком доречні.
Куди підійдуть
Жалюзі на панорамних і великих вікнах зустрічаються всюди, де тільки є такі вікна і необхідність в затіненні приміщення. Вони створюють на диво стильний тандем в квартирі і комфортну для роботи обстановку в офісі, але особливо гарні в стінах приватного будинку, відкриваючи огляд двору і наповнюючи будинок світлом.