Жалюзі у дитячий сад

Жалюзі для дитячого садка

Сонячне світло життєво важливе для дітей. Адже саме він сприяє синтезу в організмі вітаміну D, який є запорукою бадьорості, активності і гарного розвитку. Однак при облаштуванні кімнат для діток (а мова йде про дитячий садок) важливо підібрати віконний декор так, щоб світла було достатньо, однак щоб він не заважав іграм і сну.

Жалюзі в такому випадку підійдуть оптимально. І не тільки в спальню, але в будь-яке з приміщень дитячого садка.

Вимоги до віконного декору

У дитсадок підбирають жалюзі не спираючись на примхи або виділений бюджет. Є ряд санітарно-гігієнічних вимог, які і диктують, який віконний декор вибрати. По-перше, жалюзі не повинні затінювати приміщення більш ніж на 50% (крім спалень). По-друге, матеріали повинні бути пожежобезпечними, добре переносити вплив вологи і дезінфікуючих засобів. По-третє, вони повинні бути невибагливими у догляді. І нарешті – безпечними, і це стосується як матеріалів, так і механізму.

Види жалюзі для дитячого садка

Жалюзі в дитячий сад вибирають з перерахованих нижче, і відразу кілька різновидів можна тут зустріти, правда, в різних за призначенням приміщеннях.

1. Вертикальні конструкції

Вони зустрічаються на вікнах найчастіше. Всі ті вимоги, які висуваються до віконного декору, в них дотримані. Крім того, що поліестер міцний, практичний і безпечний, сама конструкція вдала. Розміщуючи ламелі необхідним чином, створюють ту ступінь затінення, яка потрібна дітям. З ними в кімнаті крізь відчинену кватирку проникає повітря, а якщо віддати перевагу світлим відтінкам, то і світло, і тепло відбивається.

Різноманітність відтінків ламелей з поліестеру, які оптимальні для дитсадка, дуже вдала. Це лимонний, помаранчевий, зелений, салатовий, оливковий тощо. Всі ті, які піднімуть настрій і знімуть втому.

Різновид вертикальних конструкцій – мультифактурні жалюзі – також популярні на віконних отворах дитячого садка. Варіанти є два: довжина до підлоги і короткі жалюзі у вигляді ламбрекену, які грають тільки роль декору.

Ці жалюзі відносно недорогі, але дуже естетичні. В ігрових кімнатах і спальнях, в адміністративних приміщеннях і коридорах дитсадка їм саме місце.

2. Горизонтальні конструкції.

Найбільш практичні з усіх. Практичності сприяють в першу чергу матеріали. Для дитячого садка монтують жалюзі з пластика або алюмінію. Вони не насичуються запахами, жир і бруд з поверхні добре змивається, їм не страшні бризки води. Ці жалюзі регулюють освітлення за допомогою повороту пластин.

Хоч матеріали і прості, але не означає нудні. Кольори є дуже приємні пастельні і навіть яскраві.

Завдяки практичності вони знаходять застосування в приміщеннях, де прибирання дуже часті: на кухні, в їдальні, в коридорі, медкабінеті, роздягальні, туалетній кімнаті.

3. Рулонні штори.

У дитячому садку цей різновид жалюзі також зустрічається. Щільність полотен дозволяє грати зі світлом на користь дітей. Зазвичай вікна затінені напівпрозорими полотнами. Як правило, це синтетична тканина. Вона добре піддається прибиранню, не вицвітає. Полотно можна піднімати і опускати на потрібну висоту і впливати таким чином на освітлення. Плюс таких конструкцій в декоративних можливостям. Крім того що вони різні в кольоровій гамі, є широкий вибір візерунків, а також можливості нанесення малюнків, що дітям сподобається. В такому випадку фарби не вицвітають і не линяють, а також не виділяють токсичних речовин.

Підійдуть роллштори і для груп, і для адміністративних приміщень.